Tam Sinüs İnverter Nedir?

Tam Sinüs İnverter İçin: 0332 988 0332

Son yıllarda elektrik üretiminin pahalı olması sebebiyle kaynakların tükeniyor olması sebebiyle alternatif çözümler aranmaya başlamıştır. Bu sebeple güneş panelleri ve rüzgârgülü kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu sistemlerin yaygınlaşması ile artık elektrik üretiminde tükenen ve doğaya zarar veren kaynaklara gerek kalmayacaktır. Hem de elektrik üretiminiz bedavaya gelmektedir. Güneş panelleri ve rüzgârgülü için güneşten ve rüzgârdan elde edilen enerjiyi kullanabilmek için tam sinüs İnverter cihazına ihtiyaç vardır.

İnverter bağlandığı sistemde frekans ayarını düzenleyen cihazdır. Yani yenilebilir enerjiden elde edilen elektriği kullanılabilir elektriğe çevirmektir, yani potansiyel elektriği kinetik elektriğe çeviren cihazdır. Elektrikten tasarruf etmek ve kullanılan cihazların ömrünü uzatmak için kullanılır. Yüksek akım ya da düşük elektrik akımı cihaza ve aksamlarına büyük zararlar vererek ömrünü kısaltır.

Tam Sinüs İnverter Nerelerde Kullanılır?

Tam sinüs İnverter genellikle yenilebilir enerjiden elektrik üreten sistemlerde kullanılır. Güneş panelleri ve rüzgârgülü gibi sistemlerde kullanılır. Bunun dışında da televizyon, bilgisayarlarda ve elektrik akımının gerilimlerinin fazla olduğu büyük elektrik üretim yerlerinde elektrik gerilimine sebep olan akınları için de İnverter kullanılır.

Elektrik sistemlerinde kullanılan tam sinüs İnverter cihazı yüksek ya da alçak gerilimi engelleyerek cihazınızın zarar görmesine engel olabilir. Sistemlerdeki gerilim sistemin alev almasına bile sebep olabilir. İnverter kullanılan cihazda aksamlarının gerilimden etkilenmesine ve cihazınızın güçlü gerilim sonucu zarar görmesine engel olabilir. Tam sinüs İnverter yüksek yüklü elektrik devreleri için kullanılmaktadır. Elektrik üreten cihazlarda yüksek yüklü elektrik kullanıldığı için tam sinüs İnverter sistemi kullanılır.

Tam Sinüs İnverter
Tam Sinüs İnverter

İnverter Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İnverter sistemde kullanılacak olan sistem elektrik ihtiyacına göre seçilmelidir. 1000Vlık elektrik kullanılması gerekiyorsa onun en az %20 üstünde İnverter seçmek gerekir. Potansiyel elektrik ihtiyacının bir miktar üstüne çıkabilir. Çünkü elektrik ihtiyacınızın potansiyel elektriğe çevrilirken %20 lik bir bölüme kayba uğrar. Bu sebeple en az %20 lik bir oranda fazla elektrik üreten İnverter satın almanızda yarar vardır. Tam sinüs İnverter bu elektrik üretiminde tasarruf yapmak için de kullanılmaktadır. Tam sinüs inverterlerin güvenirliğini kanıtlamış kaliteli ve dayanıklı üretim yapan firmalardan satın alarak cihazınızı riske atmayın elektrik bu şakaya gelmez. Rüzgârgülü ya da güneş Panelleri elektrik ihtiyacınızı karşılamak için kullanılan ve pahalı cihazlardır. Bu sebeple hem elektrik ihtiyacınız kesintiye uğrar, hem de maddi zarara uğrarsınız. Cihazınızın zarar görmemesi için belirli aralıklarla bakımlarını yaptırmak gerekir.

Related Post