solar paketler

Ev İçin Kullanılan Solar Paketler

Solar Paketler İçin: 0332 988 0332

Solar sistemler elektrik üretimi için kullanılan yenilebilir enerji üretim kaynaklarıdır. Solar paketler bu sistemin belirli elektrik üretimi için hazırlanmış hazır paketleridir. Solar paketler uygun fiyatlı olur ve montajı daha kolay yapılır. İhtiyacınız olan elektrik vatına uygun solar paketlerden alarak kolayca monte edebilirsiniz.

Solar sistemleri kullanacağınız yerdeki bulunan eşyaların, makinaların çalıştırılması için gerekli olan elektrik ihtiyacı hesaplanır. Gerekli olan elektrik ihtiyacınız %20 fazlasını karşılayacak kapasitedeki solar paketler tercih edilmesi daha iyi olur. Fazla elektrik gerekli olduğu zaman sıkıntı yaşamazsınız. Değişik W’ta solar paketler bulunmaktadır. Hazır paketler ihtiyacınızı karşılamadığı durumlarda istediğiniz W gücünde paketlerde hazırlanmaktadır. Solar paketler içindeki bulunan sistemler ve malzemeler tekrar tekrar test edilmiş ve onaylanmıştır. Cihazlar A, A+,A++ enerji sınıfı cihazlardır.

Solar Pakette Bulunan Sistem Malzemeleri Nelerdir?

Solar paketlerde

1. Güneş paneli kullanılacak olan elektrik vatına göre sayısı değişir. 100W’ta bir panel kullanırken 300W’ta 2 panel kullanılmaktadır.

2. Jel akülerin sayısı da elektrik vatına göre değişir. 100 w’ ta bir akü varken 5000de 10 akü vardır.

3. Tam sinüs inverter,

4. Şarj kontrol cihazı,

5. Solar kablolarda sistemim büyüklüğüne göre 10 metre ile 70 metre arasında uzunluğu değişir.

6. Konvektör sayısı da büyüklükle doğru orantılı olarak artar.

7. Montaj sistem, cıvata ve somunları bulunur

8. Sigorta panosu gibi bir sistemin kurulumu için gerekli bütün malzemeler ve cihazlar bulunmaktadır.

Solar Paketler
Solar Paketler

Solar Paketlerden Kaç W’lık Pakete İhtiyacımız Vardır?

100 W solar paketler 4 adet tasarruf lambası, cep telefonu ve bilgisayarı şarj etmek için yeterlidir.

200W solar paket 4 adet tasarruf lambası, mini buzdolabı ve şarj aletlerini çalıştırır.

1000 W’la 8 tasarruf ampulü, orta buzdolabı, televizyon ve küçük ev aletlerini çakıştırır.

4000-5000 W bir evin ortalama ve üstü bütün elektriğini karşılayacak kapasiteye sahiptir.

Sizde evinizde kullanacağınız elektrikli eşyaların vatlarını hesaplayarak ihtiyacınızın biraz üstünde olan solar paketleri seçebilirsiniz. Çünkü hesaplanan W güneşlenme süresi fazla olan güney bölgelere göredir. Solar sistemden kışın tam verimli olarak elektrik ihtiyacını karşılayamazsınız. Bu sebeple elektrik ihtiyacınızın bir miktar üzerindeki solar paketler verimli bir elektrik kullanımı için çok daha iyi tercihtir. Misal 4 tasarruf ampulü, telefon ve bilgisayar ihtiyacınız için 100W yeterli iken 200W’lık paket almanız çok daha iyi olacaktır. Küçük paketler aldığımızda, tüketiminiz farklılaşır ise solar sisteminiz yetersiz kalır,¸bu durumda panel ve akü ilave ederek sisteminizi büyültebilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Related Post