Jel Akü Fiyatları Değişkenliği

Jel Akü Fiyatları İçin: 0332 988 0332

Farklı uygulamalarda yüksek performans özelliği ile tüketici karşısına çıkan çeşitli özelliklerde aküler mevcuttur. Bunlardan birisi olan ve içeriğinde jel yani jöle kıvamında elektronik barındıran, ağır çevre koşullarına uyumlu, sıcaklı ve titreşime karşı dayanıklı bakım ihtiyacı bulunmayan jel akülerdir. Onun bu özelliği güneş enerji sistemlerinde yaygın olarak kullanımını arttırmıştır. Günlük kullanıma uygun, şarj edilebilen, kullanım alanlarında yüksek performans gösteren jel akü fiyatları farklı çeşitlere göre ideal olup kullanıcısına avantajlar kazandırır. Jel akülerin en önemli özelliği kullanım sahasında“derin deşarj” uygulaması ile çalıştırılmasıdır. Sulu akülere göre jel aküler saf su ilavesi istemez. Bu nedenle “bakımsız akü” olarak isimlendirilmiştir.

Fiyatlara Yansıyan Farklılıklar

Belirtmek isterim ki jel akülerle diğer aküler arasındaki farklılıklardan biriside deşarj sonrası uygulamadır. Örneğin jel aküyü deşarj sonrasında şarj ettiğinizde içeriğinde bulunan kimyasalların zarar görmediğinin ve tamamen şarj olduğunu görürsünüz. Ancak kuru ve sulu akülerde deşarj sonrası yapılan şarj kimyasallara zarar vermekte ve akünün ömrünü azaltmaktadır. Jel akü fiyatları satışına etki eden özellikler elektrolit buharlaşması, dökülmesi ve paslanmasının ortadan kaldırılması. Dış etkenlere karşı güçlü bir yapıya sahip olmasıdır. Diğer taraftan kimyasal özelliklerinin sulu akülerle aynı olduğunu göreceksiniz. Farklılıkları ise kurşun plaklarda bulunan antimon ile kalsiyumun yer değiştirmesi ve gazın yeniden birleşimi ile meydana gelmesidir.

Jel Akü Kullanım Alanları

Enerji depolama ihtiyacı duyulan farklı birimlerde yaygın olarak kullanılır. Onun tercih edilirliği güçlü bir performansa sahip olmasıdır. Her geçen gün jel akülere olan ihtiyaç artmakta olup zengin bir kullanım alanının bulunduğu görülmektedir. Bu ürünün çalışma sistemi (O2 recombination) dönüşüm tarzıyla olup içerisindeki elementlerin gaz fazına geçmesi ve yoğunlaşması ile kimyasal reaksiyona dâhil olurlar. Jel aküler valf sistemine sahiptir. Bu sistem ile gazların aküden uzaklaşması sağlanarak su kaybı en az seviyeye düşürülür. Jel akü fiyatları kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Tekne, Karavan, Golf Araçları, Zemşn temizlik İşleri Makineleri, Güneş Enerji Sistemleri, İletişim Sistemleri, Engelli Sandalyeleri ve Seyyar Dükkânlar kullanım alanlarıdır.

Solar Akü
Jel Akü Fiyatları

Fiyatlara Etki Eden Sebepler

Yukarıda belirttiğim gibi zor ve hassas koşulların ürünüdür. Bunun için kullanıcısına referans garantili ürünleri önermekteyim. Çevre şartlarına uyum sağlayan jel aküler 20-25C°’ de çalışır. Ürün ömrü şarj- deşarj ile sınırlıdır. Bu özellik rakamsal verilere göre değişiklik göstermekte olup yaklaşık 1000 civarındadır. Jel akü fiyatlarına etki eden tesirler özellikleri ile kendini gösterir. Jel akü alırken üretim tarihi ve uluslar arası standartlara uyumluluğu kontrol edilmelidir. Üretim tarihi jel akülerin kutup başlarında yer alır. Üretiminde kullanım alanları ve çevre koşulları gibi faktörler dikkate alınmış. Diğer akülerle aynı özellikte şarj edilmektedir. Kullanım ömrü on yıl ve üzeri olarak teyit edilmiştir. Belirttiğimiz bu özellikler Jel akü fiyatları için etki eden tesirler arasında yer alır.

Related Post