Solar Kablo Fiyatları Hakkında

Solar Kablo Fiyatları İçin: 0332 988 0332

Solar sistemlerde solar kablo çeşitleri üç çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Solar kablo fiyatları bu çeşitlere göre değişiklik göstermektedir. Solar kablo çeşitleri arasında AC kablo ve DC kablolar kontrol ve haberleşme kabloları olarak kullanılmaktadır. kablolar açıkta bulunmasından dolayı en çok santrallerde oldukça büyük zararlar görmektedir. Santrallerde denemeler sonucunda kabloların hangisinin daha dayanıklı olduğu görülmüştür. En dayanıklı kablolar DC kablolardır. DC kablolara 25 yıl ömür verilmektedir. DC kablolar sıcaklığa dayanıklı olduğundan dolayı yanmaya karşı dayanıklıdır. Soğuk hava koşulları da kablolara büyük zarar vermektedir. -40 derecenin altında dahi DC kablolar oldukça dayanıklıdır.

Bu araştırmalar sonucunda görülmüştür. DC kablolar bu kadar dayanıklı olmasının yanında üretiminde doğaya zarar vermeyen ürünler tarafından yapılmaktadır. büyük basınçlara karşı oldukça dayanıklı olduğu görülmektedir. DC kablolar ozona ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Bu kadar dayanıklı olmasının yanında oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Solar sistemlere bakıldığında zarar görmeyecek kablolara bağlı olması gerekmektedir. Kablosuna asit sıçradığı zaman solar sistemlerin zarar görmemesi için kullanılan kablonun bu asitten etkilenmemesi gerekmektedir. bu kalitede bir kabloya bakıldığında solar kablo fiyatları diğer kablolara göre biraz maliyetli olmaktadır. Ama kullanım şartlarına bakıldığında oldukça uzun ömürlü olmasından dolayı sizin ödediğiniz maliyeti kısa sürede size geri sunabilmektedir. Eğer piyasada normal fiyatlardan çok düşük görürseniz iyice araştırmanız gerekmektedir. solar kablo seçerken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Solar sisteminize zarar vermeyecek kabloları bulmanız sizin cebinize yarar sağlayacaktır. Solar kablo fiyatları özelliğine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Solar Kablo Fiyatları
Solar Kablo Fiyatları

Solar Kablo Tarihi ve Seçimleri

2006 yılında İspanya’da ilk olarak kurulan Fotovoltaik tesisler, daha sonra İtalya’da ikinci tesis olarak kurulmuştur. Almanya ve Avrupa’da sırasıyla kurulmaya devam etmiştir. Standartlar bu kurulan tesislerde oluşan sorunlarla birlikte oluşturulmuştur. Kaliteli olan solar kablo kullanımı yapan firmalar kablolarının uzun ömürlü ve kablolardan aldıkları verimin yüksek olduğu görülmüştür. Daha ucuz ve kalitesiz kablo malzemelerinden üretilen kabloları kullanan firmalar verimin azaldığını ve kabloların ömürlerinin oldukça kısa sürdüğünü görmüşlerdir. Bu kalitesi düşük kabloların sistem kurulumundan kısa bir süre sonra sadece sistemde değil üretimde de sorunlara yol açmıştır. Bu sorunlar nedeniyle maddi sıkıntı oluşmuş ve firmalar oldukça zarar görmüştür. Sadece maddi değil üretimin kısa sürede olsa durması manevi zararlara da neden olmaktadır.

Bakıldığında solar sistem kurulumu yapacağınız zaman kalitesiz ve verimi az kabloların size oldukça büyük maddi zararlar oluşturabileceğini bilmeniz gerekmektedir. solar kabloların solar sisteminize vereceği zarar kablo maliyetinden yüksektir. Bundan dolayı solar kablo alacağınız zaman oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İnternet siteleri üzerinden aradığınız solar kablo fiyatları hakkında birçok bilgi elde edebilirsiniz.

Related Post