Blog

Elektrik fiyat artışlarından bağımsız olmak istiyorsunuz. Kazanç sağlayan uzun vadeli bir yatırım yapmak istiyorsunuz. Bunları yaparken ülkemizin öz kaynaklarını değerlendirmek ve çevreye zarar vermemek istiyorsunuz. Rüzgar türbinlerimiz sizin için en iyi seçenek olacaktır!

AYETEK Wind rüzgar türbin hizmetleri ile yatırımcıların en iyi destekçisidir. Hizmetlerimizi aşağıda görebilirsiniz.

RÜZGAR TÜRBİN YATIRIMI YAPMAK İSTEYENLER NE YAPMALI?

AYETEK Wind aracılığıyla rüzgar türbini yatırımının kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu gördükten sonra yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir:

* Arazi tespit/Kurulum alanının belirlenmesi
* Ön fizibilitenin yapılması
* Dağıtım şirketine başvurunun yapılması
* Rüzgar ölçümü (isteğe bağlı olarak)
* Finans imkanlarının araştırılması ve satış sözleşmesinin imzalanması
* Üretim, kurulum ve bakım/onarım

Bu aşamaların ayrıntılarını aşağıda okuyabilirsiniz.

ARAZİ TESPİT HİZMETLERİ

En başta kurulum yapmayı düşüneceğiniz bir alanda Ön Fizibilite yapılması gerekir. Dilendiği takdirde AYETEK Wind arazi tespit çalışmaları için hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

ÖN FİZİBİLİTE HİZMETLERİ

Kurulum alanını belirledikten sonra kurulum yapmayı düşündüğünüz alanın noktasal rüzgar verileri Elektrik İşleri Etüt İdaresinden temin edilir. Bununla birlikte elektrik tüketiminiz ve hangi saatlerde elektrik kullandığınıza bakarak kapsamlı bir Ön Fizibilite yapılır. Bu sayede kısa zamanda Ön Fizibilite sürecini tamamlayabiliriz.

Tarafınızca noktasal rüzgar verileri temin edildikten sonra Ön Fizibilite hizmeti AYETEK Wind tarafından sağlanır!

AYETEK Wind tarafından yapılacak olan Ön Fizibilite, sizin koşullarınızda geçerli olan bilgileri temel alarak, yıllık ve türbinin ekonomik ömrü olan 20 yıl neticesinde elde edilecek olan gelirleri, kazancı, yapılacak olan yatırımın amorti süresi ve bunların neticesinde izlenmesi gereken süreçle ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ön Fizibilite hizmetimizin teslim süresi 2 haftadır.

DAĞITIM ŞİRKETİNE BAŞVURU HİZMETLERİ

Kurulum yapmayı düşündüğünüz alanda Ön Fizibilite yapıldı ve bu çalışma neticesinde rüzgar türbini yatırımının sizin koşullarınızda ne derece avantajlı olduğu anlaşıldı. Bu aşamadan sonra rüzgar türbininin kurulacağı bölgenin bağlı olduğu dağıtım şirketine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Başvuru için gerekli olan bilgi ve belgerli AYETEK Wind tarafınza sağlamaktadır. Lütfen irtibata geçiniz.

RÜZGAR ÖLÇÜM VE FİZİBİLİTE HİZMETLERİ

500 kW altında rüzgar enerji yatırımlarında rüzgar ölçümü yapmak zaruri değildir. AYETEK Wind gerek görüldüğü takdirde ucuz maliyetli Rüzgar Ölçüm hizmetleri sunmaktadır. Rüzgar verileri elde edildikten sonra bu verilerin raporları ile birlikte yıllık ve türbinin ekonomik ömrü olan 20 yıl neticesinde elde edilecek olan gelirleri, kazancı ve yapılacak olan yatırımın amorti süresini içeren rapor tarafınıza iletilir.

AYETEK Wind bu Rüzgar Ölçüm hizmetleri  için (tercihe göre 30, 50 veya 60 metre yükseklikte) cüzi bir miktar talep etmektedir. AYETEK Wind aracılığyla rüzgar türbini yatırımı yapıldığında bu miktar size iade edilir.

FİNANS HİZMETLERİ

Birçok banka ve finans kurumları türbinlerimiz için finansal leasing ve benzeri finansal çözümler sunmaktadır. Bu konuda AYETEK Wind yatırımcılara en iyi şekilde destek olmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

KURULUM HİZMETLERİ

AYETEK Wind dünya genelinde yüzlerce türbini başarı ile  yatırımcıların hizmetine sunmuştur. AYETEK Wind kurulum ve devreye alma hizmetleriyle yatırımcıların yanındadır.

BAKIM VE ONARIM HİZMETLERİ

Türbin yatırımı yapmak size birçok avantaj sağlayacaktır fakat mesele burada bitmiyor. Türbinden en iyi verimi alabilmek için periyodik olarak bakım ve onarım faaliyetleri yapılmalı.

AYETEK Wind bu alanda da yatırımcıların en iyi destekçisidir. Bütün bakım ve onarım faaliyetleriniz uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır. Bakım ve Onarım alanında yöneticilerimizin 10 yıl deneyimi olduğu gibi Türkiye’de en deneyimli mekanik teknisyenlerden oluşan bir ekibimiz hazır beklemektedir. Daha fazla bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

GARANTİ HİZMETLERİ

Daha da önemlisi türbinimize verdiğimiz garantidir. AYE 250 türbininin garantisi dilediğiniz takdirde 10 yıla kadar uzatılabilir ve bu garanti %95 emre amadelik garantisi içerir. Standart garanti koşullarımız 2 yıldır ve %95 güç eğrisi garantisi içermektedir. Garantilerimiz bakım/onarım faaliyetlerimize ve AYE 250 türbinimize ne derecede güvendiğimizin açık göstergesidir.

Bu garantiler bakım onarım faaliyetlerimize ve türbinlerimize ne derecede güvendiğimizin açık göstergesidir. İşletmelerin riski burada hiç yok diyecek kadar azdır. Bu şekilde garanti vermeyen şirketlerden türbin tedariki yapılmaması bizce çok önemlidir.

AYETEK WİND EN İYİ DESTEKÇİNİZDİR

Bu aşamaları geçtikten sonra artık rüzgar estikçe para kazanıyorsunuz demektir. İlgili kurum ve kuruluşlarla çok iyi diyaloglar içerisinde olan ve üstün rüzgar türbin teknolojisiyle bütün gereksinimlere fazlasıyla uyan AYETEK Wind bütün bu aşamalarda en iyi destekçinizdir.  Bu aşamalarla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.