solar-kablo-fiyatlari

Solar Kablo Fiyatları ve Özellikleri

Solar Kablo Fiyatları İçin: 0332 988 0332

Solar enerji sistemlerinden elektriği yada enerjiyi ileten kablo çeşitlerine solar kablo ismi verilir. Solar kablo fiyatları çeşitlerine, özelliklerine ve taşıyacağı, ileteceği enerjinin yüküne göre değişiklik göstermektedir.

İletilen veya taşınan akım miktarı ile orantılı olarak fiyatlandırılırlar. Akım esnasında solar kablonun göstereceği direnç de kablo fiyatına etki etmektedir. 1,5 mm kalınlığındaki bir solar kablo ile 2,5 mm kalınlığındaki bir solar kablonun direnç oranları farklıdır. Kablonun uzunluğu arttıkça akıma karşı gösterdiği dirençte artmaktadır. Kalitesi arttıkça solar kablo fiyatları da artacaktır.

Solar Kablo Özellikleri

Solar kablo teknik özellikleri bakımından çeşitlerine göre farklılıklar gösterir.

Solar Kablo teknik özellikleri şunlardır ;

Yüksek derecedeki sıcaklığa ve soğukluğa dayanıklı kablo türlerindendir. Sıcak ve soğuk durumlarında uzun süre kullanılabilir ve uzun ömürlüdürler.

Yanmayı geciktirici bir ham maddeden üretildikleri için yangın çıkma olasılığını da düşürürler. Yanması halinde de aşırı duman çıkartmayı engelleme özellikleri vardır.

Çalışma esnasında akım gerilimine dirençleri yüksek ve mekanik etkilere karşı dayanıklıdırlar.

Solar Kablo Fiyatları
Solar Kablo Fiyatları

Solar Kablo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Solar kablo fiyatları bakımından değerlendirilebilir ancak fiyatından önce solar kablo seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcuttur.

Kalitesiz bir solar kablo tercih edilirse kullanım esnasında maruz kaldığı akım ve gerilim nedeniyle aşırı ısınırlar. Bu aşırı ısınmadan dolayı kablonun verimi düşük olur. Kablo kesitine dikkat edilmelidir.

Kablonun kullanılacağı yer ve mesafe kablo seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bir etkendir. Uzunluk ve mesafe kablodan alınacak verim için iyi hesaplanmalıdır. Solar kablonun çapı ve kalınlığı da kalitesine etki etmektedir. İnce kablolar gerilimi kaldırmayacağı gibi başka olumsuzluklara neden olabilir. Solar kablo fiyatları güvenilir markalardan araştırılmalıdır.

Solar Kablo ve Kullanılan Konnektörler

Güneş Enerjisi Sistemlerinde şüphesiz ki en önemli malzemelerden birisi olan solar kablolar kadar kablolar ile birlikte kullanılacak olan konnektörlerdir. Kabloların bağlantı yapılmasına yarayan konnektörlerinde en az kablo kadar kaliteli ve dayanıklı olması gerekmektedir. Solar Kablo seçerken gösterilen hassasiyet konnektör seçiminde de gösterilmelidir. Solar kabloların ve konnektörlerin uygun standartlarda, uygun kalitede olması, doğabilecek kazaları da önlemeye yardımcı olacaktır.

Related Post