solar-kablo-fiyatlari

Solar Kablo Fiyatları Hakkında

Solar kablo fiyatları hakkındaki bu makalemiz sizin için. Solar panellerde 3 çeşit kablo kullanılmaktadır. DC kablolar, AC kablolari, Kontrol ve haberleşme kablolarıdır. Santrallerde en çok zarar gören kablolardır. DC kablolar bazı şartlara uygun olmak zorundadır. 25 sene ömrü olması gerekmektedir. Yanmaya karşı dirençli olması gerekir. -40 derece soğuğa dayanaklı olmalıdır. Doğaya karşı dayanıklı olmalıdır. Basınca karşı dayanıklı bir kablo olmalıdır. UV ve ozona dayanıklılığı olmalıdır. Asitlere karşı dayanıklılık göstermektedir. Esnek olmalı, kolayca ayırt edilmeli ve renk solması olmamalıdır. En önemlisi güneş enerjisi gibi doğaya zarar vermemeli, çevre dostu olmalıdır. Bu şartlara göre solar kablo fiyatları da aynı orantıda görülmektedir.  Solar kablo fiyatları araştırılırken özellikleri bakımından kaliteli kablo seçimi yapmanız gerekir. Standartlara uygun olan kablolardan seçmeniz gerekmektedir.

Solar Kablo Fiyatları Hakkında Teklif Almak İçin: 0332 988 0332

 

Solar Kablo Fiyatları
Solar Kablo Fiyatları

Solar Kablo Fiyatları ve Güncel Standartlar

Sistemde kullanılmakta olan AC, kontrol ve haberleşme kabloları diğer sistemlerde de kullanıldığı için dünyada belirli standartlar içermektedir. Sistemde en zor şartlarında bile kullanılması gerekmektedir. Güneş enerji sistemleri dünyada da yeni bir sistem olduğu için standartlar yeni yeni ortaya çıkmaktadır.  Bu konu hakkında öncülük yapan ülke Almanya’dır. DKE AK ve TÜV çalışma grupların oluşturduğu dokümanlar ilk olarak Almanya içinde kullanılmaktadır. En son oluşturulan EN normunun temellerini de atmışlardır.

Solar Kablo Seçerken Yapılması Gerekenler

Öncelikle Avrupa’da 2006 yıllarında, İspanya fotovoltaik tesislerde, sonra İtalya’da kurulmuştur. Ardından Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri tesisler kurmuştur. Kurulan bu tesislerin kurulumu ve sonraki aşamalarında çıkan sorunlara göre standartların oluşturulması sağlanmıştır.  Kaliteli bir şekilde malzeme kullanan firmalara bakıldığında daha çok verim alındığı ve ömürlerinin uzun olduğu görülmüştür. Kalitesiz malzeme kullananlarda bunun aksine daha az verim almış ve kullanım süresi kısalmıştır. Sistemin tam olarak para kazanacağı zamanlar kablo problemlerinin yanında güneş enerjisinde de sorunlar çıkmaya başlamıştır. Solar kablo fiyatları bakarken bu kalite de göz önünde bulunmalıdır. Solar kablo fiyatlarını ucuz ve kalitesiz aldığınız zaman size daha çok masraf çıkaracağını buradan da görebilmektesiniz. Seçilen ürünler büyük önem kazanmaktadır. Güneş enerji sistemleri içinde en önemli ana unsur kablodur.

Küçük gibi gözükse de kablolunun iyi olmaması demek harcayacağınız paranın güneş panelinizden daha fazla maliyete çıkacağını göstermektedir.  Bir kablonun ömrü en az 25 senelik olmalıdır. Solar kablo fiyatları ve özelliklerine bakarken bunları da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Evlerimize güneş paneli yaptırdığımızda çok önemlidir. Tesislere kurulan güneş enerji panellerinin kabloları daha büyük bir önem taşımaktadır. Kablolunun kötü olması demek işin durması, işçinin durması gibi birçok kötü sonuç çıkarmaktadır. Çıkan bu sonuçlarda zararlar büyük olacağı için en iyi kalitede kablo seçimi yapılması gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin: 0332 988 0332

Solar kablo fiyatları için tıkla

Güneş enerjisi solar kabloları incelemek ve satın almak için tıkla

Solar kablolar ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için tıkla

Related Post