MODİFİYE SİNÜS İNVERTER

Modifiye Sinüs İnverter Kullanımı

Modifiye Sinüs İnverter İçin: 0332 988 0332

Güneş enerjisi yenilenebilir bir enerji kaynağı olması nedeniyle her geçen gün gerek Türkiye’de gerekse yurtdışında daha da fazla talep görüyor. Bu nedenle güneş enerjisi üretiminde son yıllarda kişiler ve kurumlar güneş panellerine yönleniyorlar ve bu sistemlere geçerek elektrik üretimlerini sağlamak istiyorlar. Tabi tek başına panel satın almak yeterli değil. Panellerin yanı sıra ayrıca modifiye sinüs inverter adı verilen gelen enerjiyi kullanılabilir elektriğe dönüştüren cihazlara da ihtiyaç bulunmakta. Modifiye sinüs inverter araçlar haricinde ise üretilen elektriğin depolanması için aküler ve elektrik üretiminden kayıp yaşamamanız için özel üretilen kablolara da ihtiyacınız bulunmakta.

İnverter Seçimi

Bu yazımızda sizlere güneş enerjisi üretimi sistemlerinin olmazsa olmazı aparatlarından birisi olan modifiye sinüs inverter araçları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İnverter seçiminizi kullanacağınız sistemin watt olarak büyüklüğüne göre seçmeniz gerekiyor. Örneğin eğer 500 watt’lık bir elektrik ihtiyacınız varsa inverter cihazınızın minimum 500 watt’lık bir inverter olması gerekmekte. Tabi sistemdeki herhangi aşırı yüklemeleri de göz önüne alacak olursak, sisteminizin minimum 2 katı olacak şekilde modifiye sinüs inverter cihazınızı seçmeniz öneriliyor. Aksi takdirde sisteme olan aşırı yüklemelerde sisteminize zararlar gelebileceğini hatırlatalım. Bu noktada inverter cihazlar bir emniyet subabı görevi de görüyorlar diyebiliriz.

İnverter seçiminizde ayrıca evinizde veya iş yerinizde yanlışlıkla da olsa sınır watt değerinizin geçilebileceğini de göz önüne almanız gerekiyor. Örneğin eğer inverter seçiminizde sadece bulaşık makinesi ve çamaşır makinesini çalıştırmak için yeterli inverter aldığınızı varsayalım. Evinizde mutlaka bunlarla aynı anda çalışacak küçük eşyalar da bulunacaktır. Örneğin, fön makinesi veya mikrodalga fırın gibi eşyaları kullanmak için de fazladan yeterli modifiye sinüs inverter tercih etmenizde fayda var. Sonuç itibariyle diğer eşyaları kullanmak için çamaşırınızın bitmesini beklemek zorunda kalmazsınız.

Modifiye Snüs İnverter
Modifiye Snüs İnverter

Modifiye Sinüs İnverter Hangi Durumda Tercih Edilmeli?

Modifiye sinüs inverter türü inverterlar genelde kompleks cihazları evleriniz içerisinde tercih ediyorsanız tercih etmeniz gereken bir inverter. Fakat sadece basit işlemler için inverter ihtiyacınız varsa bu durumda kare inverterları da tercih edebilirsiniz. Örneğin teknenizin motorunun çalışması için, kuyudan çekilecek suyun getirilmesi türü şartlar altında basit inverterlar tercih edilebilir. Sinüs inverter türü inverterlar ise mutlaka karmaşık türde cihazların da dahil olduğu sistemlerde tercih edilmelidirler. Örneğin bilgisayar, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik gereçlerin veya çeşitli türde makinelerin çalıştırılacağı yerlerde bu inverterları tercih etmeniz gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Güneş enerjisi sisteminizin ömrünü artırmış olursunuz.

Related Post