Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama Nedir?

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama çok ilgi görmektedir. Tarımsal sulamada genel olarak kullanılan mazot gibi fosil yakıtlarla kullanımı daha ağırdı. Güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri fosil yakıtlı sulama sistemleriyle kıyaslandığında amortisman süresi 1,5- 2 yıl gibi bir süreye kadar düşmektedir. Şebekeden bağımsız olan bu sistemde, elektriğin ulaşması zor olduğu noktalarda fosil yakıtlı sulama sistemler maliyet acısından pahalı olduğu için güneş enerjisi ile sulama yapmak size hem uygun maliyetler olacak hem de çevreye dost olan güneş enerjisi sayesinde sulamanızı gerçekleştireceksiniz. Güneş enerji ile tarımsal sulamanın avantajları bulunmaktadır. bu gibi sistemlerin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Akü destekli güneş enerji sistemleri, DC pompa ile sulama sistemleri, mobil solar römork sistemleri, sürücü inverter ile sulama sistemleri çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu çeşitlerin kullanım yapacağınız arazinin büyüklüğüne, kullanacağınız yoğunluğa gibi birçok faktöre bağlı olarak çeşitlendirilmiştir.  Tarımsal sulamaya devlet tarafından vergi teşviği ve hibeleri yer almaktadır.

Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama Hakkında Teklif Almak İçin: 0332 988 0332

güneş enerjisi ile tarımsal sulama
güneş enerjisi ile tarımsal sulama

Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama Çeşitleri

DC su pompaları ile güneş enerjili sulama sistemleri yüzeysel sulama yapılan alanlar ve su çekme amacıyla kullanılmaktadır. Derin kuyulardan su çekerken çok fazla verim göstermemektedir. Derin olmayan ve su kanalları için uygun bir üründür. Avantajları DC pompa sistemlerinin akü gibi depolama alanına ihtiyacı yoktur. Ekstra akü maliyeti ortadan kalkmaktadır.  54 volt gibi düşük voltajlarda çalıştığı için çok fazla güneş paneline ihtiyaç duyulmamaktadır.  Şarj regületörü ve inverter gibi ekstra hiçbir şeye ihtiyaç yoktur. DC pompalı sulama sistemleri genelde paket halinde satılmaktadır.  Maliyeti biraz yüksektir. İşlevine bakılınca maliyeti biraz fazla gözükebilir. Akü destekli güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemleri piyasada rahatça bulabileceğiniz bir üründür. AC su pompalarıdır. DC pompalarına göre daha uygundur. Maliyet bakımından çok uygundur. Arızalandığı zamanlarda tamiri kolaydır. Kurulumu yeterince kolaydır. Profesyonellik istememektedir.

Akü gibi depolama alanına ihtiyaçları vardır. Akü olduğu için belirli dönemlerde bakım yapılması gerekmektedir. Mobil solar römork sistemleri seçimleri çok mantıklı ve kullanış açısından da ihtiyacınızı karşılayacak bir üründür. Yangın gözleme kulelerinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından kullanılmaktadır. büyük sulama göletlerinde yer alan suyu, çiftçinin tarlasını sulama için kullanmaktadır. Akü bankaları bulunmaktadır. Güneş panelleri ile aküler doldurulmaktadır. Araçların arkasına takılarak aynı römork sistemi gibi takılarak istediğiniz yere götürebilirsiniz. Bir düğme sayesinde panellerin açılıp kapanma imkanı vardır. Sistemi çıkaracağı toplama imkanınız olduğu için istediğiniz yere koyabilirsiniz. Plaka alıp trafiğe çıkma imkanınız bulunmaktadır.  Fiyatları oldukça yüksektir. Sürücü inverter ile güneş enerjisi ile tarımsal sulama ideal bir güneş enerji sulama sistemidir. Akü bakımı ve masrafı olmamaktadır. Panellerin voltaj değeri önemlidir.

Daha Fazla Bilgi İçin: 0332 988 0332

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama paketleri için tıklayın

Tarımsal sulama hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Tarımsal sulamaya en uygun fiyatlara yapan şirket için tıklayın

Related Post