Güneş Enerjili Lamba ve Kullanım Alanları

Güneş Enerjili Lamba İçin: 0332 988 0332

Güneş enerjisi ve bu enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmek için kullanılan paneller hayatımızın her alanında kendini göstermeye devam ediyor. Güneş enerjili lamba türü paneller ise bunlar arasından en yaygın kullanılanları diyebiliriz. Herhangi bir dış elektrik bağlantısına ihtiyaç duymayan bu lambalar oldukça işlevsel ve estetik bir şekilde bahçelerimizde veya evlerimizin önünde yaygın şekilde tercih ediliyorlar. Bu tür lambaları fotoselli kapı önü kendi kendine açılır kapanır cihazlar olarak da kullanmak mümkün. Pek çok kullanım alanı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bunlardan en yaygın ve en basiti bahçelerimizde aydınlatma amaçlı kullanımlarıdır diyebiliriz.

Güneş Enerjili Lambalar Kendi Kendilerine Yeten Sistemler

Güneş enerjili lamba satın aldığınızda genelde onlara enerji sağlamak için bir solar panel satın almanız gerekmiyor. Çünkü bu lambalar zaten üzerlerinde küçük bir panel bulunduruyorlar ve bu şekilde aldıkları – depoladıkları enerjiyi akşam size elektrik olarak veriyorlar. Bu sayede bahçelerinizde şık ve masrafsız aydınlatmalar olarak bu sistemleri kullanabiliyorsunuz. Kolay montajı sayesinde kurulum derdi ortadan kalkıyor.

Tabi halka açık geniş alanlarda da bu tür enerjiyi kullanan lambalar devlet tarafından yerleştirilmeye başlandı. Şüphesiz bunda bu tipte güneş enerjili lambaların uzun vadede masraflarının düşük olmasının etkisi büyük. Hem de çevreye herhangi bir zarar da vermiyor. Gelecek on yıl içerisinde devlet yatırımlarının önemli bir kısmının bu tipte yenilenebilir enerjiye kayacağını ön görmek de zor olmasa gerek. Kısacası gelecekte tüm sokak lambalarının ve diğer tür aydınlatmaların güneş enerjili lamba türü lambalarla değiştirildiğini görebiliriz. Hali hazırda bu lambaları bahçelerimizde veya balkonlarımızda çok düşük maliyetlerle kullanmamız söz konusu.

Güneş Enerjili Lamba
Güneş Enerjili Lamba

Güneş Lambalarının Fiyatları

Bu tip lambalardan maliyeti en düşük olanlar bahçelerimize kolayca monte edilebilenleridir. Ayrıca fener şeklinde solar lambalar da tercih edilebiliyorlar. Solar lambalarda fiyatlar tane başına en ucuz 5 ila 10 TL arasında değişim gösterirken, fener türü lambalarda ise fiyatlar 20 TL’ye artış gösterebiliyor. Bahçeler için onlu, yirmili setler halinde de bu tipte lambaları tercih edebiliyorsunuz. Bu tipte setlerde fiyatların 50 ila 100 TL arasında değişim gösterdiğini söyleyebiliriz. Güneş enerjili lamba üzerinde küçük bir panel bulunduran türde lambadır. Kolaylıkla yere monte edilebilirler ve gündüz depoladıkları enerjiyi gece kullanırlar. Bu sistemlerde evin içerisinden herhangi bir kablo sistemi döşemenize gerek kalmaz. Tamamen kendi kendilerine yeterli sistemlerdir diyebiliriz. Lambaların 1 ila 2 yıllık sürelerle garantileri olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Güvenilir markalardan alışveriş yaparsanız garanti konusunda sorun yaşamazsınız.

Related Post