Güneş Enerjili Lamba Hakkında

Güneş Enerjili Lamba İçin: 0332 988 0332

Güneşten alınan enerjiyi güneş enerjisi ile çalışan lambaların üzerinde yer alan solar modül sayesinde elektrik üretimi gerçekleşmektedir. Solar modüller sayesinde doğru akım alternatif akıma çevrilerek evlerimizde kullandığımız elektriğe çevirmektedir. Sürekli bir dönüşüm yer aldığı için sistemde yer alan aküye depo edilmektedir.
Güneş enerji lambalarında elektronik bir devre yer almaktadır. Bu elektronik evre sayesinde güneş doğduğunda sensörler devreye girerek ışık hiçbir müdahale olmadan kendiliğinden kapanmaktadır. Sürekli olarak gündüz güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Dönüştürülen enerji fazla olduğunda depo alanı olan aküde depo edilerek gün batımına kadar enerji toplamaktadır.
Plajlarda, parklarda, araç yollarında bulunan lambalarda ve levhalarda, sokak lambalarında, bahçelerde, evlerde, özel alanlarda ve bunun gibi aydınlatmaya ihtiyaç duyulan her yerde kullanımı bulunmaktadır. Şebeke elektriğiyle bağlantılı olmadığı için kesilme gibi bir durum yaşanmamaktadır. Sürekli olarak zamlanan diğer enerji kaynakları gibi ani zamlar görülmemektedir. Aldığınız andan itibaren kısa bir süre sonra kendini amorti etmektedir. Fiyatları konusunda alacağınız ürünün güneş pili sayısına göre değişiklik göstermektedir. Hem bütçenize destek olur, hem de çevre dostu olduğu için gelecek nesillerin zarar görmesini engellenmiş olursunuz. Güneş enerjiden almış olduğu 8 saatlik şarjı 20 saat kesintisiz bir şekilde kullanabilme imkanınız bulunmaktadır. Güneş enerjili lamba aküleri uzun süre kullanım ömrüne sahiptir. Aküler bitse bile lambalar hala kullanılmaktadır. Yerine alacağınız yeni aküyle birlikte kullanımı hala devam etmektedir.

Güneş Enerjili Lamba

Güneş Enerjili Lamba Kullanımı

Güneş hücre üzerine düştüğü anda güneş enerjisinin çerisinde yer alan fotonlar emilmektedir. Fotonların emilimi sayesinde elektronlar bir yandan diğer yana atlayabilmektedir. Devrenin tam olarak tamamlanması için ışık hücrelerinin iki yana bağlanması şarttır. Elektrik akımı sağlayan ise elektronların yapmış olduğu hareketle sağlanmaktadır. Oluşmuş olan bu elektriği ister hemen kullanırsınız isterseniz akü içerisinde kullanmayarak saklanmasını sağlarsınız.
Güneşin batmasından sonra enerjinin depo edilmesi için pile ihtiyaç vardır. Bu pillerin iki türü bulunmaktadır. Bir şarj olan piller birde şarj olmayan piller olarak ayrılmaktadır. Genellikle şarj olan pillerin kullanılması tercih edilmektedir. En iyi performansın sağlanması için solar lambalarınızı belirli aralıklarla silmenizi öneririz. Işık sürekli olarak toz ve kiri çekmektedir. Bu da size verilen ışığın azalmış gibi görünmesine neden olmaktadır.
Günümüzde kullanımı gittikçe artmakta olan güneş enerjili lamba sayesinde tükenmekte olan enerji kaynaklarından gittikçe uzaklaşacağımız görünmektedir. Diğer fosil enerji kaynakları gibi çevreye hiçbir zarar vermemesi de seçilmesinin sebebini anlatmaktadır. Güneş enerjili lamba sayesinde gelecek zamlara, bütçeye verilen zarara artık son vermiş olacaksınız. Gereksiz yanan ışıklar gibi derdiniz olmayacaktır. Sensörleri sayesinde siz hiçbir hareket göstermeden kendiliğinden kapanıp açılacaktır.

Related Post