Solar Akü Seçenekleri Nelerdir?

Solar Akü Almak İçin: 0332 988 0332

Solar enerji sistemlerinde en önemli materyaller arasında aküler bulunmaktadır. bu nedenden dolayı aküler hakkında iyi bir şekilde bilgi almanızı öneririz. Akü seçimlerinde fiyatları konusunda da bilgilenmeniz demek bütçenizin zarar etmesini önleyecektir. Alacağınız solar akü en az iki yıl garantisi olmasına özen göstermelisiniz. Aküler gelen enerjiyi kimyasal enerji olarak depo etmektedir. Gerektiğinde bunu anında elektrik enerjisine çevirerek kullanıma hazır hale getirmeye yarayan materyaldir. Solar akü seçenekleri arasında kuru aküler ön plandadır. Kuru aküler su ve asit takviyesi olmadan ve kapalı olan aküler olarak bilinmektedir. Kuru akünün diğer adı VRLA aküdür. Kuru akülerin gaz çıkışları oldukça azdır. Bundan dolayı en güvenilir aküler olarak bilinmektedir. Sevkiyatları oldukça kolaydır. Taşınması rahattır. Sulu akü çeşitlerine göre titreşime karşı oldukça dayanıklıdır. Asit taşması görülmemektedir.

Genel olarak kullanım alanlarına bakıldığında, UPS’ler ,tekneler, sabit tesisler ve santrallerde kullanılmaktadır. Kuru akü çeşitlerinden olan jel aküler jöle kıvamında olan elektrolitleri içerisinde barındırmaktadır. Ağır olan çevre koşullarına oldukça dayanıklıdır. En önemlisi yüksek sıcaklıklarda ve titreşimin olduğu yerlerde oldukça dayanıklılık göstermektedir. Bundan dolayı en çok tercih edilen alanları denizcilik sektörü ve güneş enerji sistemleridir. Kısa süre içerisinde şarj olma özelliği yoktur. Uzun olan deşarjlarda büyük oranda verim göstermektedir. Teknelerde, yer temizlik araçlarında, golf araçlarında, telekomünikasyon sistemlerinde, tekerlekli sandalyelerde, karavanlarda mobilya dükkanlarında, yenilenebilir enerji sistemlerinde, denizcilik sektöründe, solar panellerde, manuel transpaletlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Fiyatları konusunda işlevi ve ömrü öz önüne alındığında biraz yüksektir.

Solar Akü
Solar Akü

Solar Panellerde Solar Akü Fiyatları

Solar panellerde kullanılan en yaygın solar akü jel aküdür. Jel aküler solar paneller içerisinde yer alan en pahalı ve en önemli materyallerden biridir. Solar panellerin ve akünün çalışma ömrüne bakılınca maliyeti pekte gözünüzü korkutmamalıdır. Çalışmaya başladıktan sonra kısa süre içerisinde kendini amorti etmektedir. Çevre dostu olan solar paneller sizin bütçenizi düşünen bir sistem olduğu için içindeki kullanılan materyallerde aynı şekilde sizin bütçenizi düşünmektedir. Solar panellerde kullanılan solar akü jel aküler uzun ömürleri ve dayanıklılığı sebebiyle tercih edilmektedir. Diğer aküler dayanıklılığı, güvenilirliği az olduğu için solar panellerinize zarar verebilmektedir. Bundan dolayı tercih edilmemektedir. Solar panellerde kullanılacak olan akülerin en yüksek sıcaklıklara dayanıklı olması gerekmektedir. yüksek sıcaklıklara dayanıklı olan jel aküler solar panellerin bu isteklerini karşıladıkları için tercih edilmektedirler. Solar panellerde kullanılmasının bir diğer nedeni ise jel aküler dışarıya asit ve gaz çıkışı vermemektedir. Bundan dolayı da diğer akülere oranla en büyük çevre dostudur.

Related Post