GES VE RES GELİŞTİRME

Güneş Proje Geliştirme

Elektrik fiyat artışlarından bağımsız olmak istiyorsunuz. Kazanç sağlayan uzun vadeli bir yatırım yapmak istiyorsunuz. Bunları yaparken ülkemizin öz kaynaklarını değerlendirmek ve çevreye zarar vermemek istiyorsunuz. Güneş proje geliştirme ve davamında GES yatırımı sizin için en iyi seçenek olacaktır!

AYETEK Enerji, güneş proje geliştirme hizmetleriyle yatırımcıların en iyi destekçisidir. Hizmetlerimizi aşağıda görebilirsiniz.

res-ges-proje-gelistirme

AYETEK Enerji aracılığıyla güneş proje geliştirmenin ve güneş enerjisi yatırımının kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu gördükten sonra yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Arazi tespit/Kurulum alanının belirlenmesi
  • Ön fizibilitenin yapılması
  • ÇED muafiyet ve tarım yazısının alınması ve haritalama çalışması
  • Dağıtım şirketine başvurunun yapılması
  • Mevzi imar çalışmasının yapılması
  • TEDAŞ projelendirme işlemlerinin yapılması
  • Finans imkanlarının araştırılması ve satış sözleşmesinin imzalanması
  • Ürün seçimi ve kurulum hizmetleri
  • Bakım/onarım hizmetleri

En başta kurulum yapmayı düşüneceğiniz bir alanda Ön Fizibilite yapılması gerekir. AYETEK Solar arazi tespit çalışmaları için hizmet vermektedir.

Kurulum alanını belirledikten sonra elektrik tüketiminiz ve hangi saatlerde elektrik kullandığınıza bakarak AYETEK Enerji tarafından kapsamlı bir Ön Fizibilite yapılır. Bu sayede kısa zamanda Ön Fizibilite sürecini tamamlayabiliriz.

AYETEK Enerji tarafından yapılacak olan Ön Fizibilite, sizin koşullarınızda geçerli olan bilgileri temel alarak, yıllık ve solar güneş enerjisi tesisinin ekonomik ömrü olan 25 yıl neticesinde elde edilecek olan gelirleri, kazancı, yapılacak olan yatırımın amorti süresi ve bunların neticesinde izlenmesi gereken süreçle ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ön Fizibilite hizmetimizin teslim süresi 2 gündür.

Kurulum yapmayı düşündüğünüz alanda Ön Fizibilite yapıldı ve bu çalışma neticesinde solar güneş enerjisi yatırımının sizin koşullarınızda ne derece avantajlı olduğu anlaşıldı. ÇED muafiyet yazısı, tarım yazısı ve haritalama çalışması yapıldıktan sonra solar güneş enerjisi tesisinin kurulacağı bölgenin bağlı olduğu dağıtım şirketine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Başvuru için gerekli olan bilgi ve belgerli AYETEK Enerji tarafınza sağlamaktadır.

AYETEK Enerji ilgili bütün kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler içindedir ve TEDAŞ’ın kriterlerine uygun olarak solar güneş enerjisi tesisinin bütün mühendislik çalışmalarını yaparak proje onayını almanızı sağlar.

AYETEK Enerji jeolojik etüt çalışmaları, şehir bölge planlaması, çevre mühendisliği çalışmaları ve harita mühendisliği çalışmaları başta olmak üzere mevzi imar değişikliği başvurusu için bütün çalışmaları gerçekleştirir.

Birçok banka ve finans kurumları solar güneş enerjisi tesisleri için finansal leasing ve benzeri finansal çözümler sunmaktadır. Bu konuda AYETEK Solar yatırımcılara en iyi şekilde destek olmaktadır.

AYETEK Enerji uyguladığı bütün projelerde dünya lideri üreticilerle çalışır ve en iyi kaliteyi siz yatırımcıların hizmetine sunar. Alman çözüm ortaklarımız sayesinde birçok markayı en uygun fiyata sunabilmemiz dışında, herhangi bir marka bağımlılığımız olmadığı için güncel projenin gerektirdiği en uygun solar panel teknolojilerini hizmetinize sunabiliyoruz.

AYETEK Enerji ve çözüm ortakları dünya genelinde yüzlerce solar güneş enerjisi tesisini başarı ile yatırımcıların hizmetine sunmuştur. AYETEK Enerji kurulum ve devreye alma hizmetleriyle yatırımcıların yanındadır.

Solar güneş enerjisi yatırımı yapmak size birçok avantaj sağlayacaktır fakat mesele burada bitmiyor. Solar güneş enerjisi tesisinden en iyi verimi alabilmek için periyodik olarak bakım ve onarım faaliyetleri yapılmalı ve tesis sürekli uzaktan izlenmelidir.

AYETEK Enerji bu alanda da yatırımcıların en iyi destekçisidir. Bütün bakım ve onarım faaliyetleriniz uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır. Bakım ve Onarım alanında yöneticilerimizin 10 yıl deneyimi olduğu gibi Türkiye’de en deneyimli teknisyenlerden oluşan bir ekibimiz hazır beklemektedir.

En önemli meselelerden biri de solar güneş enerjisi sistemlerine verdiğimiz garantidir. AYETEK Enerji üretici tercihi yaparken verilen garantilere son derecede önem verir ve bu garantileri doğrudan yatırımcılara yansıtır. Garantiler şöyledir: Ürün garantisi (10 yıl), Üretim garantisi (10 yıl sonra %90, 25 yıl sonra %80).

Bu garantiler bakım onarım faaliyetlerimize ve ürürnlerimize ne derecede güvendiğimizin açık göstergesidir. İşletmelerin riski burada hiç yok diyecek kadar azdır.

AYETEK Enerji En İyi Destekçinizdir

Bu aşamaları geçtikten sonra artık güneş doğdukça para kazanıyorsunuz demektir. İlgili kurum ve kuruluşlarla çok iyi diyaloglar içerisinde olan ve üstün solar güneş enerjisi teknolojisiyle bütün gereksinimlere fazlasıyla uyan AYETEK Solar bütün bu aşamalarda en iyi destekçinizdir.