Saturday, 1 October 2016

ANAHTAR TESLİM TÜRBİNLERİMİZLE HİZMETİNİZDEYİZ!

AYETEK WIND HAKKINDA

250 kW ve 500 kW RÜZGAR ENERJİ TÜRBİNLERİ

 

Garantili ve başınızı ağrıtmayan bir yatırım yaparak para kazanmak istiyorsunuz, işletmenizin elektrik maliyetlerini düşürmek istiyorsunuz, rakiplerinizden pazarda daha güçlü olmak istiyorsunuz, imaj ve prestij edinerek daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsunuz. Bütün bunları yaparken çocuklarınızın ve torunlarınızın istikbalini gözetmek ve çevreye katkıda bulanmak istiyorsunuz.

Bu yazanlardan biri sizin için geçerliyse doğru adrestesiniz! Bizimle irtibata geçiniz!

ÖNCELİKLE KENDİMİZİ TANITALIM

AYETEK Wind, Alman Wind Technik Nord (WTN) şirketinin faaliyetlerini Türkiye’ye taşıma isteği neticesinde kurulan bir şirkettir. WTN dünya rüzgar sektörünün ilk başladığı tarihte, yani 1986 yılından itibaren, rüzgar türbinleri tasarımı ve üretimi yapan bir şirkettir. WTN rüzgar enerji sektörüyle neredeyse aynı yaştadır ve dünya orta ölçekli rüzgar sektöründe söz sahibi bir şirkettir.

AYETEK Wind’in vizyonu Türkiye’nin öz kaynaklarının en verimli ve en etkin şekilde değerlendirilmesine katkı sağlamaktır.

RÜZGAR ENERJİ TÜRBİNLERİ: AYE 250 ve WTN 500

Yapılacak olan teknoloji veya makine yatırımlarında en önemli unsurlardan biri teknolojinin güvenilir bir kaynaktan gelmesi ve kendini fazlasıyla ve uzun vadede ispat etmiş olmasıdır. Türbinlerimiz güvenli rüzgar enerjisi yatırımı yapmak isteyen işletmeler için en iyi çözümdür.

20yilgarantiuretim1 SektörLideri

Ekip-Hakkında-Sayfası

 

AYE 250

Alman üstün mühendisliğinin eseri olan AYE 250 türbini kendini 20 yıldan fazla kanıtlamış olan bir türbindir. AYE 250 rüzgar türbinimizin tasarım esasları ülkemizde gördüğünüz büyük Rüzgar Elektrik Santrallerinde uygulanan türbinler ile tamamen aynıdır. Tabi bu geçen 26 yıl içerisinde türbinimiz dünyanın farklı yerlerinde birçok kez kurulmuştur ve yatırımcılara hizmet vermektedir. AYE250 türbinimiz ile ilgili ayrıntılı bilgiyi AYE 250 broşüründe bulabilirsiniz.

Buraya tıklayarak AYETEK Wind yöneticilerinin Almanya’da bulunan bir AYE 250 türbininin üzerinde çekilen görüntülerini görebilirsiniz. Bu türbin 21 yıl problemsiz elektrik üretmektedir.

WTN 500

WTN 500 türbinimizin en önemli ve rakiplerimizden ayrıcalıklı kılan özelliklerinden biri Full İnvertör sistemi sayesinde maksimum verimlilik sağlamasıdır. Aktif ve elektrikli olan kanat açısı sistemi ise her kanat için özeldir ve bu sayede birbirlerinden bağımsız 3 adet fren sistemi söz konusudur. İlaveten disk freni sayesinde dişli kutusuna büyük yükler binmemektedir. Ayrıca rotor çapının rakiplerinden daha büyük olmasıyla da göze çarpmaktadır. WTN 500 türbinimiz ile ilgili ayrıntılı bilgiyi WTN 500 broşüründe bulabilirsiniz.

RÜZGAR ENERJİ YATIRIMININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Ekonomik kazanç
Rüzgar değerlerine bağlı olarak AYE 250 kendini yaklaşık 4 yılda amorti eder ve 20 yıl neticesinde yaklaşık 3 milyon € kazanç sağlamaktadır. Bu rakam aylık ortalama olarak 30.000 TL kazanç demektir. WTN 500 türbininde ise bu rakam iki katından daha fazlasına çıkmaktadır.

Tabi bu değerler her işletme için değişkenlik göstermektedir. Rüzgar türbin yatırımının sizin koşullarınızda ne kadar gelir getireceğini öğrenmek için bir Ön Fizibilitenin yapılması çok önemlidir. Ön Fizibilite yaptırmak veya rüzgar enerji yatırımları hakkında kapsamlı bilgi almak için lütfen irtibata geçiniz! Bu fırsatı kaçırmayın!

Rekabet Avantajı
Elektrik maliyetleriniz bedava olduğunda rüzgar potansiyeli yüksek olmayan diğer bölgelerde ki veya sizinle aynı bölgede bu yatırımı yapmayan rakiplerinize karşı önemli bir rekabet avantajı sağlamış olursunuz. Elektrik fiyatları arttıkça rekabet avantajınız artar çünkü rakiplerinizin enerji maliyetleri çok daha yükselmiş olacaktır.

Yapılacak olan Ön Fizibilite neticesinde rüzgar türbini yatırımı ekonomik açıdan mantıklıysa, bu yatırımı yapmamak önemli bir rekabet avantajını kaçırmak anlamına gelir. Şirketinizin uzun vadede sürdürülebilirliği için bu fırsat kesinlikle kaçırılmamalıdır.

Satış Artışı
Araştırmalar gösteriyor ki rüzgar enerjisi yatırımı yapan şirketlerin satışları artmaktadır. Yani AYE 250 rüzgar türbin yatırımı yapmak sadece maliyetlerinizi düşürmek için değil aynı zamanda işletmenize katacağı reklam değerinden ve prestijden dolayı satışlarınızı artırmak için kaçırılmaz bir fırsattır.

Konforlu Garanti Kazanç ve Güç Birliği
Rüzgar türbini yatırımı yapmak uzun vadeli ve sağlıklı ortaklıklar kurulması için kaçırılmaz ve benzersiz bir fırsattır. Ortak olarak değil de tek başınıza bu yatırımı yapmak istediğinizde yine aynı şekilde başınız ağrımadan, tabiri caizse rüzgar estikçe para kazanmanın yolu rüzgar türbin yatırımıdır.

Sosyal Sorumluluk
Hepimiz çocuklarımıza, torunlarımıza yani neslimize güzel bir gelecek hazırlamak isteriz. Onların yaşanabilir ve temiz bir dünyada, sıkıntı çekmeden yaşamaları için gayret gösteririz. Rüzgar türbin yatırımı yapmak yeni nesillere daha temiz, daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için eşsiz bir fırsattır.

NEDEN AYETEK WİND?

Kendini kanıtlamış teknoloji
Yapılacak olan rüzgar enerji yatırımlarında en önemli unsurlardan biri teknolojinin güvenilir bir kaynaktan gelmesi ve kendini fazlasıyla ve uzun vadede ispat etmiş olmasıdır. Rüzgar türbinlerimizin tasarım esasları ülkemizde gördüğünüz büyük Rüzgar Elektrik Santrallerinde uygulanan türbinler ile tamamen aynıdır ve dünya rüzgar enerji sektörü tarafından kabul gören 3 kanatlı sistemlerdir. Ülkemizde gördüğünüz büyük Rüzgar Elektrik Santrallerinde uygulanan türbinlerin hepsi 3 kanatlı olması tesadüf değildir.

Yerli üretilen türbinler
Yerli üretim teşviklerinden dolayı KWh başına 7,3 dolar sent yerine 11 dolar sente kadar ürettiğiniz elektriği satabileceksiniz. AYE 250 ve WTN 500 rüzgar türbinlerimizi tercih etmek için önemli bir sebep daha.

Bakım, onarım ve garanti
Rüzgar enerji yatırımı yapmak size birçok avantaj sağlayacaktır fakat mesele burada bitmiyor. Türbinden en iyi verimi alabilmek için periyodik olarak bakım ve onarımı yapılması lazım. Daha da önemlisi rüzgar türbinine verilen garantidir. AYE 250 türbininin garantisi dilediğiniz takdirde 10 yıla kadar uzatılabilir ve bu garanti %95 emre amadelik garantisi içerir. Standart garanti koşullarımız 2 yıldır ve %95 güç eğrisi garantisi içermektedir. Garantilerimiz bakım/onarım faaliyetlerimize ve AYE 250 türbinimize ne derecede güvendiğimizin açık göstergesidir.

Tek muhatap
Türbin tedarikinin yanı sıra, AYETEK Wind projelendirme, kurulum, garanti ve bakım/onarım hizmetleri vererek yatırımcılara en iyi şekilde destek olmaktadır. Hizmetlermizle ilgili daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

RÜZGAR TÜRBİN YATIRIMI YAPMAK İSTEYENLER NE YAPMALI?

AYE 250 veya WTN 500 rüzgar türbini yatırımının kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu gördükten sonra yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir:

* Kurulum alanının belirlenmesi
* Ön fizibilitenin yapılması
* Dağıtım şirketine başvurunun yapılması
* Rüzgar ölçümü (isteğe bağlı olarak)
* Finans imkanlarının araştırılması ve satış sözleşmesinin imzalanması
* Üretim, kurulum ve bakım/onarım

Bu aşamalar hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. Bütün bu aşamalarda AYETEK Wind en iyi destekçinizdir. Bu aşamaları geçtikten sonra artık rüzgar estikçe para kazanıyorsunuz demektir.  Bu aşamalarla ilgili ayrıntılı bilgi istediğinizde lütfen ofisimizle irtibata geçiniz.

VİDEOLARIMIZI İZLEYİN!

AYETEK Wind - Türkiye'de üretilen rüzgar turbini: AYE 250AYETEK WİND TANITIM VİDEO 1Tıkla ve izle!

AYETEK Wind - 21 Yıllık AYE 250 Referansını Tanıtıyor - Eylül 201221 Yıllık Referans VideoTıkla ve izle!

AYETEK Wind - AYE 250 Rüzgar Türbin Üretimi (Almanya) - Eylül 2012Üretİm VİdeoTıkla ve izle!